Get Adobe Flash player

Rozbudowa domu jednorodzinnego wykonana w technologii konstrukcji stalowej.

Typowy budynek jednorodzinny typu „kostka” został rozbudowany o dodatkową powierzchnię mieszkalną wraz z garażem w technologii konstrukcji stalowej. Jest to dotychczas jedna z nielicznych realizacji tego typu w Polsce.  Konstrukcja stalowa została posadowiona na wcześniej przygotowanych fundamentach i zamontowana w ciągu trzech dni roboczych. Kolejne prace związane z obudową dachu, ścian, czy stolarką aluminiową odbywały się bez zbędnych przerw roboczych koniecznych w przypadku prac wykonywanych na mokro (jedynymi elementami wykonanymi w tej technologii są fundamenty i wylewki).

Poniżej zdjęcie gotowej konstrukcji budynku (brak tarasu przed budynkiem).

DSCF0857

 

Poniżej krótka charakterystyka tego typu rozwiązań:

indywidualny charakter budynku - znacznie różniący się od standardów domów katalogowych. Jest w pełni dopasowany do potrzeb użytkownika, elegancki i zrównoważony pod względem formy. Kładziemy nacisk na wygodę, funkcjonalność i niskie koszty użytkowania.

pełna swoboda podziału przestrzeni – technologia eliminuje konieczność wykonania ścian nośnych wewnątrz kubatury, co zwiększa możliwości kształtowania i aranżacji poszczególnych pomieszczeń.

szybkość budowy – jest to proces głównie montażowy, nie wymagający przestojów technologicznych, wiele prac może być wykonywanych równolegle – w zależności od projektu czas trwania kompletnej budowy to ok 12 tygodni. Po tym czasie możesz swobodnie przygotowywać się do przeprowadzki.

obniżony ciężar konstrukcji  – w wielu przypadkach obniża koszty fundamentowania i konieczność wykonania izolacji przeciwwodnych. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko możliwego zawilgocenia i problemów z wodą gruntową. Obniżony ciężar konstrukcji pozwala na fundamentowanie przy mniej korzystnych warunkach gruntowych oraz na szkodach górniczych bez większego przyrostu kosztów.

energooszczędność – przegrody zewnętrzne w dużej mierze stanowią czystą izolację, zmniejszyliśmy udział pustaka ceramicznego i betonu w konstrukcji dzięki czemu zmniejszyła się ilość mostków termicznych.

konkurencyjność – wszystkie powyższe aspekty stanowią mocne atuty na rzecz nowoczesnego budowania, w pełni dopasowanego i przyspieszającego czas realizacji. To wszystko przy kosztach porównywalnych do budownictwa tradycyjnego. Zobacz ile przy tym zyskujesz !

Architektura – ASP Kwadrat:  www.kwadrat.biz

Projekty wykonawcze - fundamentów i obudowy, nadzór nad montażem – KONTRA NBiA.

Etap montażu konstrukcji:

KN_2

Etap montażu obudowy:

IMGP3720_small

Montaż stolarki i pokrycia dachowego:

IMGP3725